ایران مقاله
مقالات مربوط به ups مقالات رشته های فنی مهندسی پزشکی و سلامت
درباره وبلاگ


این وبلاگ جهت ارائه مطالب مفید در زمینه UPS ، برق والکترونیک و ومقالات فنی مهندسی تشکیل شده است

مدیر وبلاگ : MORTEZA KAZEMI
صفحات جانبی
نویسندگان

  • حذف بار تطبیقی درسیستم‌های قدرت به منظور بهبود توان اكتیو

تأمین برق مطمئن مصرف كنندگان از اهمیت بسزایی برخوردار است. به عبارتی دیگر كل تأسیسات، ‌تجهیزات و هزینههای انجام شده به منظور تأمین برق مورد نیاز مصرف‌كننده و در كنار آن جلب رضایت وی می‌باشد و لاغیر. در این راستا اقدامات اصولی جهت ایجاد شرایط مناسب برای انتقال و توزیع انرژی تولیدی و تحویل درست و سالم آن به مشتری از ضروریات می‌باشد و لازمه اجرای این مهم توجه به پایداری سیستم‌قدرت است.

به طور كلی سیستمهای‌قدرت در اثر شرایط اضطراری دچار حادثه خواهند شد، كه این مسئله تأمین بار مطمئن را كه از عمده تعهدات شركتهای برق در برابر مشتریان است خدشه‌دار ساخته و گاهاً ضررهای اقتصادی جبران ناپذیری را عمدتاً به سیستم‌قدرت و با ضریب كمتر به مشتری وارد می‌آورد. به منظور تأمین برق مطمئن لازم است سیستم‌قدرت از وضعیت پایداری كه از مهمترین مسائل شبكه قدرت می‌باشد، برخوردار باشد. لذا بایست عوامل ایجاد كننده ناپایداری شناسایی شده، در وهله اول اقدامات پیشگیرانه جهت حفظ سیستم به عمل آید تا از خاموشیهای موضعی و در نهایت خاموشی سیستم‌قدرت و در شرایط بسیار نامطلوب از نابودی سیستم جلوگیری شود و در صورت بروز حادثه از پیشروی آن ممانعت گردد. یكی از عوامل بوجود آمدن ناپایداری مسئله اضافهبار در سیستم‌قدرت می‌باشد. چراكه اضافهبار در خطوط انتقال باعث خارج‌شدن خطوط دیگرخواهد شد.


تداوم بیشتر اضافه‌بار باعث خارج‌شدن هرچه بیشتر خطوط و بوجود آمدن خاموشی كامل در سیستم می‌باشد پس بایستی كاری كرد كه بتوان این مشكل را پشت سر گذاشت. حفظ پایداری سیستمهای قدرت و جلوگیری از كاهش بیش از حد فركانس و ولتاژ باسها از عمده مسائلی است كه متخصصان این رشته همواره آن را مدنظر داشته‌اند زیرا ناپایداری فركانس علاوه بر خسارتهای نسبتاً سنگین بر تجهیزات سیستم، ممكن است باعث تكهتكه شدن شبكه گردد، و همچنین افت ولتاژ باسها امكان فرو پاشی ولتاژ را در شبكه باعث گردد و خاموشیهای نسبتاً طولانی و زیان‌های اقتصادی را به دنبال داشته باشد. لذا از این‌رو به هر طریق ممكن باید سعی شود تا از این مسائل جلوگیری گردد، حتی اگر این عمل با انجام بارزدایی و قطع موقتی برخی از مصرف كننده‌ها همراه باشد.

بار زدایی به معنای قطع تعدادی از بارهای متصل به شبكه و به منظور اجتناب از آسیب‌ دیدن تجهیزات خطوط انتقال و حفظ پایداری سیستم و كنترل فركانس و ولتاژ شبكه است. آنچه مسلم است، این است‌كه بارزدایی ضمن كاهش درآمدهای اقتصادی باعث ایجاد نارضایتی در مصرف كنندگان می‌گردد و لذا سعی می‌شود از آن به عنوان آخرین راه حل و چاره در كنترل سیستم‌قدرت استفاده گردد. اما در شرایطی كه حفظ پایداری مطرح باشد طبیعی است كه مسائل فوق تحت الشعاع قرار می گیرند و انجام بارزدایی ماهیت منطقی پیدا می كند. ذكر این نكته نیز ضروری است‌كه بارزدایی یكی از مطمئن‌ترین روش‌ها برای كنترل شبكه می‌باشد. از طرفی در سیستم‌های قدرت ایزوله به این نكته توجه كرد كه این سیستم‌ها خودشان امنیت و قابلیت اطمینان و صرفه‌جوئی الكتریكی را فراهم می كنند و باید بینیاز از بقیه سیستم‌ها این كار را انجام دهند. در نتیجه توجه بیشتری به طراحی حذف بار نیاز است.

 

(پایان نامه کارشناسی ارشد)

 

 

 
حجم: 5.5 MB
رمز: www.power2.ir
تعداد صفحات: 160

نوع فایل:pdf

نوع مطلب :
برچسب ها : پایان نامه کارشناسی ارشد، پایان نامه حذف بار به منظور بهبود توان اكتیو، دانلود پایان نامه بهبود توان اكتیو، پروژه حذف بار به منظور بهبود توان اكتیو، قدرت حذف بار به منظور بهبود توان اكتیو، حذف بار به منظور بهبود توان اكتیو pdf،
لینک های مرتبط :


موضوعات
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
پیج رنک سایت mups.mihanblog.com/
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات