ایران مقاله
مقالات مربوط به ups مقالات رشته های فنی مهندسی پزشکی و سلامت
درباره وبلاگ


این وبلاگ جهت ارائه مطالب مفید در زمینه UPS ، برق والکترونیک و ومقالات فنی مهندسی تشکیل شده است

مدیر وبلاگ : MORTEZA KAZEMI
صفحات جانبی
نویسندگان
شنبه 30 مرداد 1395 :: نویسنده : MORTEZA KAZEMI
 

امروزه با پدیدار شدن ریزپردازندهها و پیشرفت فنآوری حالت جامد در عرصة علم و تكنولوژی كه بیشك آن را میتوان بزرگترین پدیده در علوم الكترونیك دانست، چهرة محیطهای صنعتی به كلی دگرگون شده است. این مهم كه به موازات تحول در عرصة كامپیوتر پا به دنیای الكترونیك گذاشت در نقش پلی بین این دو علم یعنی الكترونیك و كامپیوتر قرار گرفت و برای اولین بار بهراحتی امكان تلفیق سختافزار توسط مهندسین هر دو فن را ممكن نمود. بدینترتیب در یك كاربرد خاص به جای بهكارگیری اجزایی متشكل از مدارهای منطقی با سختافزارهای تقریباً ثابت و تلفیق آن با پدیدة مهم نرمافزار، امكان طراحی و ساخت هزاران پروژة كاربردی ممكن گردید. یكی از مهمترین خصوصیات این مدارها در صورت لزوم، انجام تغییر و تصحیح در نرمافزار و برنامة كاربر مورد نظر است كه كمتر لزوم تغییر مدارها و سخت افزار را در آن می طلبد. خواص نامبرده و سهولت دستیابی به ریزپردازندهها و اجزای جانبی مربوط در بازارهای جهانی، این پدیده را بهعنوان اهرم بسیار مهمی جهت رشد و شكوفایی در صنایع الكترونیك قرار داد؛ چراكه غیر از ساخت این نوع مدارهای مجتمع 3 كه كماكان تكنولوژی پیشرفتهای را میطلبد، قادر خواهیم بود سایر مراحل انجام یك پروژة كاربردی را خود به انجام برسانیم.


این مراحل شامل طراحی و ساخت سخت افزار، تدوین نرمافزار مربوط، تلفیق این دو قسمت و تست و رفع عیب میباشد كه كلاً از عهدة ما برمیآید، و در واقع فكر و ایده و تخصص را همراه با قوة ابتكار بهكار میگیرد. لذا جهت پرنمودن خلاء بهوجود آمدة علمی _ فنی بین دول پیشرفته و كشورهای جهان سوم، میبایست در جهت آموزش و بهكارگیری این فن كه راه مهمی برای نجات وابستگی تكنولوژیك صرف در مجموعة الكترونیك و كامپیوتر میباشد سعی و تلاش پیش گیریم. "PLC" نیز مولود این پدیده یعنی ظهور ریزپردازندههاست و مخفف عبارت "Programmable Logic Controller" میباشد. این سیستم وسیلهای است كه متناسب با برنامهای كه دریافت میكند وظیفهای را انجام میدهد. به عبارت دیگر PLC نوعی كامپیوتر است كه برنامهای خاص را اجرا میكند. با ظهور PLC تجهیزات و قطعات استفاده شده در كنترل فرآیندهای صنعتی و خطوط تولید تغییر نمودند، و مدارهای رله كنتاكتوری و سختافزاری حالت جامد كمكم جای خود را به PLC ها دادند.

این فایل مربوط به آموزش نرمافرار Simatic S7 Siemens Industrial Automation) plc s7) است که در این آموزش بسیار با حوصله کار شده و حدود 100 صفحه است .

 

 

 

دانلود - Download Link
حجم: 1.43 MB
رمز: www.power2.ir
تعداد صفحات: 100
نوع فایل: pdf

مطالب مرتبط

نوع مطلب : آموزش نرم افزارهای برقی، 
برچسب ها : آموزش نرم افزار step7-plc، step7-plc، plc، step7،
لینک های مرتبط :


موضوعات
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
پیج رنک سایت mups.mihanblog.com/
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات